top of page

Lukostřelba

Lukostřelecký oddíl sdružuje největší členskou základnu SK Startu Praha, počínaje dětmi, mládeží a konče seniory. Lukostřelba je sport pro všechny generace.

KONTAKTY

Vedení oddílu: Martina Macková

+420 774 433 884 Kurzy: Martin Vaněk

+420 606 586 567


Webové stránky oddílu lukostřelby


Facebook


Instagram

VÝBOR ODDÍLU

PŘEDSEDA

MÍSTOPŘEDSEDA

ČLEN

ČLEN

ČLEN

Martina Macková

František Hadaš ml.

Martin Vaněk

Jindřiška Vaněk Vaněčková

Iveta Zahrádková

O ODDÍLU

Lukostřelba je sport rozvíjející sebekázeň, disciplínu, trpělivost, sílu, přesnost a další užitečné vlastnosti a schopnosti.


U nás se můžete věnovat závodní lukostřelbě v terčové disciplíně, což je střelba na střelnici nebo v hale na různé vzdálenosti a různě velké terče. Rovněž však závodíme v terénní lukostřelbě, kdy budete v přírodě střílet na různé terče při známých i neznámých vzdálenostech nebo 3D lukostřelbě, kde místo klasického terče budete střílet na trojrozměrné makety různých zvířat v jejich přesných velikostech.


Náš oddíl se s velkými úspěchy účastní všech prvoligových a mistrovských soutěží.


Pokud nechcete závodit a stresovat se honbou za dosažením nejlepších výsledků v žebříčku a na závodech a raději byste se věnovali lukostřelbě jen rekreačně či meditačně, tak i Vás uvítáme, protože pro nikoho z nás není nic lepšího než si odpočinout od každodenního stresu a shonu několika krásně vystřelenými šípy.


Trénovat a střílet můžete všemi druhy luků - holým, reflexním / olympijským i kladkovým.


HISTORICKÉ ÚSPĚCHY


František HADAŠ I. - mistr světa v lukostřelbě

Ludmila HADAŠOVÁ - mistrně Evropy a světa v terénní lukostřelběZdena PADEVĚTOVÁ - 4. místo na letních OH v Moskvě (1980)František HADAŠ II. - účast na letních OH v Moskvě (1980)Jitka VICHOVÁ - účast na letních OH v Moskvě (1980)


ÚSPĚCHY ODDÍLU


SK Start Praha má mnoho úspěchů na mezinárodní i domácí scéně (výčet naleznete na stránkách LO).

DOKUMENTY ODDÍLU

bottom of page